Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir? Kısaca Bermuda Şeytan Üçgeni

bermuda-şeytan-üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan ve geçtiğimiz yüzyılda bir çok kayıplara ve ölümlere mesken tutan bölge halk arasında “lanetli” olarak tanımlanmış, hakkında çeşitli hikayelerin anlatıldığı bir yer haline gelmiştir. Atlantik Okyanusu‘nda bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni 500.000 millik bir araziden oluşmaktadır. Bölgenin üçgen şekline benzetilmesinin nedeni ise harita üzerinden dik olarak bakıldığı zaman Miami,Bermuda ve Puerto Rico adalarının birleştirildiği zaman üçgen olarak gözükmesinden kaynaklanmaktadır, Bermuda Şeytan Üçgeni bu üç adanın sınırları içerisinde kalan bölgedir.

Bölge bir çok gemi ve uçak enkazına ev sahipliği yapmaktadır, genellikle bu bölgede böyle kazaların yaşanması nedeniyle bilim adamları harekete geçmiş ve bölgenin gizemini çözmeye çalışmışlardır, ancak bölgenin gizemi yıllar boyunca çözülememiştir ve bölgenin büyülü bir alan olduğu düşünülmeye başlanmıştır.

Fakat son zamanlar teknolojinin gelişmesi ile birlikte bölge hakkında bir sonuca varılmıştır, bölgenin gizeminin büyülü olmasından değil, içerdiği doğalgaz kaynaklarının okyanus tabanından yükselmesinden kaynaklandığı şeklinde bir takım açıklamalar yapılmıştır.

Bir cevap yazın