Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi

pes

Konami bu yıl büyük bir hevesle Pro Evolution Soccer 2020’yi oyun severlere sundu. Oyun üreticileri, yeni güçlendirilmiş grafik ve animasyonlarla kullanıcılara zevkli bir oyun deneyimi sunacaklarını dile getirdiler. Hatta daha da ileri giderek dünyanın en başarılı futbol oyunu olduğunu iddia ettiler. Ancak PES oynayan pek çok kişi Konami yetkilileri ile aynı görüşte değil. Oyunun bazı özellikleri geliştirilmişken, bazı özellikleri ise kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmış durumda.

PES 2020 de birçok yenilik yapılmış. Oyuna bakıldığında, maç öncesi animasyonları, futbolcu görünüşleri ve taraftarların çok iyi bir şekilde tasarlandığı görmekteyiz. Bunda hem fikir olan kullanıcılar için asıl önemli olan özellik oyunun oynanış mekanikleridir. Bu sürümde TrueBall teknolojisini iyi bir biçimde oyuna yansıttıklarını söyleyebiliriz. Bu özellik ile futbolculara hem esneklik kazandırılmış hem de topla rahat hareket edebilme olanağı sağlanmış.

PES severlerin bu sürümü oynamakta zorlandığı bir gerçek, oyunu tam olarak oynamak için TrueBall teknolojisine alışmak gerekiyor. Bu teknoloji, oyuna iyi özellikler katmış olmasa kullanıcılar tarafından pek sevilmemiş gibi duruyor.

Bir cevap yazın