Tırnak Düşmesinin Tedavisi

Tırnak tabanınızın bitkilerde olduğu gibi kök mantığından oluşur. Eğer tırnak tabanınızda bulunan kök zarar görmüşse eğer tırnak düşmesi durumuyla karşı karşıya kalırsınız. Tırnak bir doku fazlasıdır fakat orada bulunan eti koruyan bir yapıdır. Tırnak kökünüz düzgünce tırnak üretemiyor ve tırnak et tabanına yapışmıyorsa tırnak ölerek o bölgeden düşer.

Tırnak düşmesi tedavisi için herkesin bilgilenmesi gerekmektedir. Düşmek üzere olan tırnağınızı kesinlikle evde cımbız ve benzeri bir alet ile çekmemelisiniz. Tırnağınız henüz düşmemiz konumdaysa farklı renklerde olmak üzere tırnak yatağındaysa doktor yardımına başvurmanız gerekmektedir. Doktorun çektiği tırnağa oksijen tedavisi uygulanır. Oksijen tedavisi tırnağı iyileştirmedeki yan etkendir. Çeşitli kremler kullanarak tırnağın çıkma süresinde tırnağınıza destek olabilirsiniz.

Eğer kopan tırnağınız ayak parmağınızda bulunuyorsa sıkı ayakkabılar giymemelisiniz. Kadınların bu süre zarfından topuklu ayakkabıdan erkeklerin ise futbol gibi sporlardan uzak durmaları gerekmektedir.
Tırnağınızın en başından çıkması yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süreyi bulabilir. Bu zaman içinde tırnağınıza gereken özeni göstermeli ve bakır peptidleri içeren kremler kullanmalısınız.

Bir cevap yazın