En Güzel Yeni Yıl Mesajları 2019

Sayfamızda; Yeni Yıl Mesajları 2019, Yeni Yıl Sözleri 2019, Yılbaşı Mesajları 2019, Yeni Yıl Sözleri 2019, Kısa Yeni Yıl Mesajları 2019 ve Kısa Yılbaşı Mesajları yer almaktadır

Yılbaşına girerken sevdiklerimizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri de Yılbaşı mesajları 2019 (Yılbaşı sözleri) göndermek. Bizde siz değerli takipçilerimiz için yeni bir yıla girerken sevdiklerinize gönderebileceğiniz; özenle seçilmiş birbirinden en güzel resimli yeni yıl mesajları (Resimli Yılbaşı mesajları)sizler için bu sayfada derledik. Sizler için hazırladığımız resimli yeni yıl kutlama mesajları sms olarak yada, whatsapp, facebook, twitter yada google plus aracılığıyla sevdiklerinize ulaştırarak sevindirebilirsiniz. İşte yeni yıl’da yani yılbaşında sevdiklerinize, dost ve akrabalarınıza gönderebileceğiniz birbirinden güzel 2019 Resimli Yeni Yıl Mesajları.

Yılbaşı, herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak adlandırılır.

 

Yeni yılın gelişi ile birlikte pek çok kültürde yılbaşı gecesi, özel olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

1 Ocak: Türkiye dâhil, dünyadaki çoğu ülke tarafından kullanılan Miladi takvime göre yılın ilk günü.

Hicri Takvimde yılbaşı Muharrem ayının 1’inde gerçekleşir. Hicri Takvim bir Ay takvimi olduğundan 354 güne denk gelir, dolayısıyla Miladi takvime göre yılbaşı her yıl 11 gün önce gerçekleşir. Böylece Miladi yıl boyunca Hicri takvimde iki adet yılbaşı gerçekleşmiştir.

 

 

♥ Gül için dikene razı olur musunuz, yoksa dikeni de gülü de red mi edersiniz? Yeni yıllarda güllerle dolu günlerin dikenleri sizi düşmanları koruyan çitler olsun. Mutlu Yıllar!

 

♥ Mutlu insan sevgisine ve kendine güvenendir. Sevgi bütün kapıları açar. Yeni yılda sevgi dolu günler dilerim. Mutlu yıllar.

 

♥ Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek yılın sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle iyi yıllar.

 

 

Bir cevap yazın