En İyi Şair Sözleri

Sayfa içeriğimiz: Şair Sözleri Kısa, Şair Sözleri Anlamlı, Şair Sözleri Facebook, Şair Sözleri Aşk, Ünlü Şair Sözleri, Anlamlı Aşk Şair Sözleri, Şairlerin Kısa Sözleri.

 

Şairlerin en güzel sözlerini sizin için seçtik…!

 

Hz.Mevlana: … İlla birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever ama sen göremediklerini seveceksin. Sözde değil özde istiyorsan şayet; ten’e değil, can’a değeceksin.

 

Özdemir Asaf: “Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum”.

 

 

Can Yücel: Değişmek zordur; ama bazen aynı adam olmak daha zordur… Hayat öyle yüklenir ki üstüne, Ne kalmak istersin, ne de gitmek. O durumdayım işte!

 

 

Cemal Süreya: Boğazıma takıldı sevdan. Üç kere sırtıma vur helâl de; Alışık değilim harama, ondan olacak heralde. Nazım Hikmet: Bazen önemli olmamalı gidecek olan ya da gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden.

 

 

 Özdemir Asaf: Yanına kadar koştuktan sonra, bir adım daha atamayacaksan eğer; oraya kadar sakın koşma. Sana değil, bekleyene yazık olur.

 

 

 Nazım Hikmet Ran: Gittiğim eğer bensem, söyle bana kimden gittim? Sende yoktum zaten ben; ben yine bende bittim.

 

 

Cengiz Aytmatov: Gün gelir ve anlar ki insan; yaşadığı herşey bir yalandır. Geriye vazgeçemediği bir aşk ve kabullenemediği bir yalnızık kalır..

 

Can Yücel: Hayatına girmek isteyene, tam zamanında açmalısın kapını. Ve tam zamanında çıkarmalısın, sevginden şımarmaya başlayanları.

 

 

K.Tazeoğlu: Mevsimin suçu yok. Yokluğun soğuk !

 

 

 L.Tolstoy: Gerek yokken yanındalar, ihtiyacın olduğunda uzakta. Unutma ki, Kimi hayatına girdiğinde hayatını aydınlatır, kimisi çıktığında.

 

 

 Nazım Hikmet Ran: Artık ne geri gelmeni beklerim ne de ben gelirim. Nasılsa ben bir şey kaybetmedim, sen bensizliği seçtin. Karar senin.

 

 

 

Cemal Süreya : Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata. Varsın yara içinde kalsın dizlerim; yüreğim kadar acımaz nasıl olsa.

 

 

Şems-i Tebrizi: Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

 

 

 İlhan Berk: İlk izlenim çok önemlidir. İlk iki dakika kocaman bir yüreği var sanırsın. Sonra bir ömür o yürekte, ilk iki dakikayı ararsın.”

 

 

 K. Tazeoğlu: “Meğer susmak; İnsanın içiyle konuşmasıymış, geç farkettim” .

 

 

G. Vidal: Aşk diye bişe yok ki.. Sadece biraz heyecan duyuyoruz bunu da kendimize aşk diye yediriyoruz.

 

 

 Tolstoy: Kimseyi küçümseyecek kadar büyük değilsin. Çünkü gün gelir; Küçümsediğin her şey için önemsediğin bir bedel ödersin .

 

 

 Gorki: Bir sürü dostum içinde elbet düşmanım olacak; ama nerden bilebilirdim ki onca düşmanım içinde beni dostum vuracak .

 

 

 

Freud: Garip değil mi ? Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, İlk vazgeçeceği kişi siz olursunuz .

 

 

Can Yücel: Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik.. anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik..!

 

 

Sunay Akın: “Ne yani, Papatyada bir yaprak daha olsaydı beni sevecek miydin” ?

 

 

Marquez: “Ruh eşini hala bulamaman, eşsiz bir ruhun olduğunu gösterir”

 

 

Turgut Uyar: Her kadın hoşlandığı adamın soyadını aldığında nasıl durur diye içinden söylemiş ya da bir yerlere yazmıştır.

 

 

Özdemir Asaf: “Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum”.

 

 

L.Tolstoy: İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın.

 

 

 

Lev Tolstoy: Umduğumuz gibi olsaydı hayat, Sandığımız gibi yaşardık. Bulduklarımızla yetinseydik, Kaybettiklerimize ağlamazdık.

 

 

 Cemal Süreya: “Sen bakma bu kadar hüzünlü şeyler yazdığma, ben çok gülerim.. Ve gülerken hiçkimse yalan olduğu anlayamaz”..

 

 

N.F.Kısakürek: Fazla ciddiye almayın şu hayatı; Nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız . Gorki: Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir .

 

 

 Can Yücel: Ne sahip olduğundur hayat, nede umdukların bunca zaman. Yüreğin kadardır hayat! ‘Seviliyorsan renkli, Seviyorsan siyah beyaz’…

 

 

 P. Coelho: Aslında bütün kadınlar tatlı sözleri sever; ama iltifatların yalan mı gerçek mi olduğunu anlayacak kadar da zekiler .

 

 

 

J. Christophe: Güven bana” lafını duyduğunuz her ortamda güvenmeniz gereken tek bir kişi vardır. O da kendiniz .

 

 

 Müşfik Kenter: Dolu dolu caddelerde, tıklım tıklım kaldırımlarda elleri cebinde dolaşan kişidir yalnız .

 

 

 P. Auster: Asıl yalnızlık; yalnız hissetmenize sebep olan kişilerle yaşamak zorunda kalmanızdır .

 

 

 

Fuzuli’ye sormuşlar : Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi ? Sevmek demiş. . Çünkü, sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın !

 

 

 Paul Auster: Ben 4 kişiyim: 1 ben, 2 içimdeki, 3 aynadaki, 4 kalbimdeki.. Beni geç, içimdeki zaten deli, Kır aynadakini.. Ya kalbimdeki ?

 

 

 Hegel: Sevmek, onunla birlikteyken bir bütün olmak değil; o yokken ‘yarım kalabilmektir’ .

 

 

 M. Longston: “Kırılacak 206 tane kemiğiniz varken, aptalın biri gelir kalbinizi kırar”.

 

 

V. Hugo: Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

 

 

 M. Kundera: En anlamlı bakış, bir çift ıslak gözde saklıdır. Çok şey anlatır; Çünkü dil bağlanır, yürek konuşur .

 

 Çehov: Anlamaya çalışma. Hayat böyledir işte.. Hep o kıyamadıklarımız kıyar size .

 

 

#En İyi Şair Sözleri yazımızın da sonuna geldik. Daha fazlası için sitemizdeki diğer  sözlere  göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın