Facebook sözleri / Facebook mesajları

Sayfa içeriğimiz : Facebook Sözleri 2018, Facebook Sözleri Yeni 2018, Facebook Sözleri Kısa 2018, Facebook Sözleri Hazır 2018, En iyi Facebook Sözleri 2018

Facebook Durum Sözleri 2018, Facebook Sözleri 2018, Facebook hesabınızda paylaşmak isteyeceğiniz Güzel Sözler’i sizler için hazırladık.

 

 

Kalbim artık ürperen bir mandoline benzer. Ne güzel şeydir seni hatırlamak saçların örülü ve ellerin geceye karşı çıplak, yere düşmüş bir kitap senden bahsediyor.

Hayatta ve ölümde ayrıldık. Ayrıldı iki beden, seslerimiz ayrıldı, ellerimiz, kokularımız, aynı yatakta uyanmamız, gülüşlerimiz ve gözyaşlarımız ayrıldı birbirinden…

Hüzünler vardır damlalar için, sevgiler vardır anlayanlar için, güzel günler vardır inananlar ve sevdiklerini unutmayanlar için.

Yollarımız burada ayrılıyor artık, birbirimize iki yabancıyız. Ne kadar acı olsa ne kadar güç olsa her şeyi ama her şeyi unutmalıyız çünkü her kederin bir tesellisi bulunur Sevgili…

Sevdam beni zalim yaptı eli kılıçlı, beni mahkum yaptı eli kelepçeli ve bir tövbekar yaptı eli tespihli.

Aşk, şiirleri yazarak kalpte yara olup, duygularla oynamak ve bir kenara atılmak gibi vicdansız olmamalı. Aşk yürekten akan kan gibi saf ve temiz duygularla yaşanmalı.

Ayna insana kendi suretini gösterir, kimi zaman güzel kimi zamanda çirkin bulursun kendini, sana apaçık doğruyu gösterirken kendini kandırırsın. Sen benim baktığım aynam gibisin.

Kağıttan bir gemi yaptım, üstüne seni seviyorum yazdım bu gemi ister kalıntılarla, isterse çalıntılara kapılsın. Sen hep gönlümde kalacaksın duman gözlüm.

Yıldızlar kadar görkemli, çınar kadar gururlu, yağmur kadar duygusal, kuşlar kadar özgür ve yarınlar kadar heyecanlı Sevgime selam olsun.

Bir akşam rüyamda bir kelebek gördüm ve o günden sonra rüyasında kelebek gören, ben miyim ben dediğini rüyasında gören kelebek miyim bilmiyorum.

Yüreğindeki sevgi bana kadar mı yoksa evine, akrabalarına kadar mı, Aşar mı fakir sokakları aşmaz mı, Yüreğinde ki sevgi bana kadar mı, Din kadar mı, Halk kadar mı, Memleket kadar mı, Uyar mı kentlere uymaz mı, Yüreğindeki sevgi tariflere sığar mı söyle!

 

Düğmelerine ilik açtım kapanmayan penceremin iki camına tüm sardunyalar kayıp balkonlarda ama sen gelmedin hayla, mavi bir su mırıldanıyor orkinosun zor yolunda…

Tek basamaklı bir merdivende uyutuyorum tek yapraklı bir gülü, kollarımda şehri karanlık bastı, gidecek bir yerim yok gönderdiğin selamı belime doladım.

Yolculuğa çıktım bir ay ışığı var ki, Tanrım denizin üzerinde ki yakamozu seyretmeye doyamıyor insan, hele o ay ışığı yıldızın tatlı yüzünden geliyorsa doyulmaz.

Yanağına düşen kartanesi eriyip dudaklarına indiğinde o bir damla serinliği biri ile paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön yeter ben o rüzgardayım BİRTANEM.

Sevgiler ulaşılmayacak kadar derin, unutulmayacak kadar yakın, günah olmayacak kadar mahsum, köle olmayacak kadar özgür ve yaşanacak kadar güzel mi güzeldir Sevgili.

Beni özlediğinde gün batımına bak çünkü senin için daima orda olacağım SEVGİLİM.

Aynı yerde kilometrelerin ardına saklanmış olsa da sevgimiz unutma ki aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece hep beraberiz.

Hep böyle çocuksumu bakar gözlerin, hep böyle içimde uzak bir ışık mı yanar. Hiç yumma gözlerini ışığın eksilmesin yüreğindeki sevgi gelinciği yeşersin.

Düşler boyunca dizginsiz hayaller böylesine pembe ve gerçekler bunca gri olmasaydı, keşke ve keşke diye bir şey olmasaydı canım kızıl bir hasretle yanarken gönlüm.

Kül olan umutlarımı düşünemezsin, yağmur damlalarında boğulan acı çığlıklarını duyamazsın, hissedemezsin yüreğimdeki yılanmış ezikliği Sevgili.

Ben seni deliler gibi seven bir budala, sende bu sevgiyi hak etmeyecek kadar ukalasın.

Annem doktor olmamı isterdi, babam için mühendislik yeterdi, öğretmenlerim öğretmen olmam için beddua okurdu, arkadaşlarım sanatçı ol derdi, ama biliyor musunuz ben ne oldum? Aşık Aşık Oldum.

Bir kimyager olsaydım aşkı tahlil ederdim, bir mimar olsaydım aşka plan çizerdim, eğer şair olsaydım aşktan ilham alırdım, eğer güçlü olsaydım aşkı mağlup ederdim, eğer kalpsiz olsaydım seni bu kadar çok sevmezdim.

Kimi zaman uzakIarda duran aşkın, kimi zaman gece uykuIarının adıdır hasret, sen yıIdızIarın getirdiği özIem değiI öIümün biIe biIemeyeceği bir tutkusun SevgiIi.

Soran olmadı hiç neyi sevdiğimi, oysa ben çok şey sevdim, ben çiçekleri, ben ağaçları, ben türküleri, ben hayatı, ben sevdayı ve ben seni sevmeyi sevdim.

YağmurIu bir günde sana koşup geIirsem ısIak saçIarımı düzeIt, başını omzuma yasIa , nemIi dudakIarını dudakIarıma ansızın deydir ve yaIanda oIsa bana seni seviyorum de…

Güneş doğarken bir görsem seni, karşıma alıp bir seyretsem seni, mutlu günlerinden hatırla beni kalbime gömdüm seni.

Bir yağmur damlası, bir ölüm haberi, bir fırtınalı bakış, bir sahipsiz karanlık, bir misafirlik akşamı hepsinde bir özlem var ve her özlemde sen varsın.

Sen bazen dudağımda bir gülücük yüreğimde yanan bir ateş, bazen gözlerimde akan bir yaştın ve benim minicik kalbimde büyük bir parçasın.

Her insan ağIamak ister gözIerinden yaş geImez, hani güImek ister yürekten güIemez , hani birini bekIer o hiç geImez , hani onu severde hiç söyIemez tam söyIeyeceği zaman oda başkasını sever ya işte o zaman insan öImek isterde eceI geImez.

Ya ben seviyordum seni daha fazla yada sen çekiyordun beni kendine, ya ben terk edemiyordum seni yada sen istemiyordun gitmemi, ya senden çok uzaktayım yada sen yakınımda bir yerde, ya ben sana fazlası ile bağlanmıştım yada sen ellerime vurmuştun kelepçe…

Sen hangi senenin baharında yağan yağmursun ki gönlüme yağdığında kurumuyorsun ve sen ne hoş birisin ki unutmuyor ve unutulmuyorsun.

Senin sevginin yeri hep özeldir, seni yürekten sevmek her şeyden güzeldir, sevgi diye övülen nice sevgiler gördüm senin bir tel gülüşün tüm sevgilere bedeldir.

Dağların buran buran sümbül koktuğu mevsimde aşkın yalnız yüreğine en güzel hediye olduğunu anladığın zaman bir yerlerde her özleyen her özlediğinin kendini özlediğini, yüreğinin acımasız derinliğinde hissetseydi hasret bu kadar güzel olur muydu? Sevgili…

Lal olmuş iklimlerden geliyorum , ayazın huytu arayan kelebekler diyarından, sevda kokar tenim, don tutmuş yüreğimi ateşe koyduğumda bakarım ki yüreğin çıkar.

Karanlıklar ne kadar karanlık olursa sonu daima aydınlıktır. Karanlığın karanlığı, aydınlığın aydınlığı kadar özlem doluyum sevgili…

Sevgi nedir, Sevgi; kaçmaktan çok kovaIamayı, gitmekten çok bekIemeyi, görmekten çok özIemeyi, dokunmaktan çok düşIemeyi sever ve sevgi öyIe haindir ki nerede imkansız varsa onu sever. Tıpkı benim sevgim gibi…

 

İçmiştim ben gözIerini şiircesine, seni ben sevmiştim deIice bir ömür öIürcesine.

İnsanIarı yaşIandıran yıIIar değiI, uIaşamadığı arzuIardır. Bende sana uIaşamayarak bir yaş daha yaşIandım.

Hep kavgaIar oIdu hayatımda ama ben barışı sevdim, kara buIutIar çöktü üstüme ben mas mavi gökyüzünü sevdim. Sevginin çürüttüğü toprakta ben seni sevmeyi sevdim.

Sana aşkı sorarsam duymazsın, mecbur kalsam dahi sorumu sormam, yazdığım bu sözün yorumu kalsın bundan sonra rahat ol seni sana bıraktım.

Bir ümit ile bekledim vereceğin kararı, faydalıksa çekerim olmazsa da yararı, ben mutluluk sayardım senden gelen zararı, sonunda ölümde olsa bil ki unutmam bu sevdayı.

Ben senin gözIerini yıIdız biIdim, herkes yıIdızIar aItında sarhoşken ben senin gözIerinde bitirdim içki kadehIerimi…

Aşka hayatta dair sayılı gün tez geçer, elli altında şair hayale gömlek biçer.

İnsanlar güllere koşarken, ezdikleri kır çiçeklerinin farkına bile varmadan ezip geçerler, tıpkı senin beni ezip geçtiğin gibi sevdiğim.

Gözlerime bak ta inan, senin için kimmiş yanan, belki bir gün söyleyecekler sana uzaktan uzağa bakıp hayran kalan.

Gözümden yaşIar akar, her damIası senin için öyIesine büyük bir aşk ki bu ömrümü yoIuna verdiğim.

 

Bir cevap yazın